trende

Kale BRANDA TENTE ÇADIR

Kale BRANDA TENTE ÇADIR

Kale Çadır Gölge Sistemleri

Kale Branda dünyanın en geniş motorlu pergola tasarım ve çözümlerine, aynı anda gölge ve tente sistemlerine sahip firma konumundadır. gölge sistemleri olarak; Motorlu pergolalar, uzaktan kumandalı ve manuel tenteler, kış bahçeleri üretmekteyiz.
İnsanoğlu varolduğundan bu güne kadar değişen iklim şartlarına her zaman adapasyon göstermiştir. Bu adaptoasyon süreci sırasında ihtiyaçlar ve çözümler o zamanın teknolojisiyle paralel ilerlemiştir.
Çevresel ve iklimsel şartların önüne geçmek, onların zararlarından koruyucu ya da azaltıcı önlemler almak konusunda her daim arayışta olan basit insan aklı çeşitli malzemelerden gölge sistemleri geliştirmiştir. Sistem geçmişte basit bir çubuk ve kumaş parçasıyken. Günümüze geldiğimizde çok daha fonksiyonlu, çeşitli malzemelerin kombine edildiği , ileri teknolojinin kullanıldığı ama temelde aynı amaca hizmet eden bir hale bürünmüştür.
Kale Çadır Gölge Sistemleri sayesinde insanlar açık havada daha çok vakit geçirebilmektedir. Mimari anlamda ek bir yapı elemanı olarak istenen şeklide mekana ve mekan algısına hükmetmek mümkün olmaktadır. İhtiyaçtan kaynaklı mimarı bir çözüm olarak ele alınır. Güneş ışınlarının zararları ya da olumsuz etkilerini kesmektedir. Bu sayede daha sağlıklı bir yaşama etkisi yadsınamaz. Özellikle çok güneş almayan ülkelerde çok fazla tercih edilmeyebilir istatistik olarak fakat bu düşünce artık değişmiştir. Çünkü artık insanların alışkanlıkları da değişmiştir. İnsanlar artık dışarıda daha çok vakit geçirmektedir. Yeme içme alışkanlığı değişmiştir. Mutfakta ya da salonda yemek yerine örneğin insanlar bahçede sokakta ya da balkonda yemeyi tercih eder olmuştur. Bu eylemi en rahat gerçekleştirmek adına da gölge sistemlerinden yaralanmışlardır kuşkusuz.
Gölgeleme dikeyde yatayda ya da açılı olarak yapılabilir. Çok değişik renkte kumaşlar kullanılabilir. Metal malzeme kullanılabilir. Pencerelerde, balkonlarda, teraslarda, bahçe ve parklarda, garajlarda, havuzlarda ve benzeri mahallerde çok sık bu sistemlerden görebiliriz.
13.07.2011
679