trende

iftar çadırı

iftar çadırı

İftar çadırı, Müslümanları oruç tutarak geçirdikleri Ramazan ayında iftarlarını açmaları için kurulmuş büyük çadıra verilen ad. Şehirlerin belirli noktalarında belediyeler, hayırsever iş adamları, dernek ve vakıflar ya da hayır severler tarafından finanse edilir. İçinde bedava yemek dağıtımı yapılır.

iftar çadırı Özellikle yaklaşan Ramazan aynın en büyük organizasyonlarından olan Ramazan ve iftar çadırları, bu ayın en büyük meşgalelerinden olmaktadır. Ramazan ayına özel olarak üretilen Ramazan çadırları, Ramazan ayı dışında da farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilmektedir. Ramazan çadırı yaptırmak isteyenlerin firmamız tarafından muhakkak fiyat almaları, yaptıracak kişinin menfaatine olacaktır. İçerisin de onlarca, belki de yüzlerce kişiye hayır olayları gerçektirilecek olan bu çadırların Kale branda olarak üretimini birinci anıt işçiliğimiz ile yapmaktayız.

İftar çadırı nedir? Dediğimiz gibi özellikle Ramazan aylarında, açık havada kurulan ve içerisinde iftar yemeği verilen bu çadıra iftar çadırı denmektedir. İftar çadırları, iftar yemeği olmayan Ramazan aylarının dışında farklı amaçlar ile de kullanılabilmektedir. Bir topluluğa her hangi bir hizmet verme amacı ile de kurulan bu çadırlar, bunun gibi farklı amaçlara da hizmet verebilmektedir. Böyle bir iş için yapılacak olan çadırın da diğer çadırlara göre daha kaliteli ve çok daha sağlam olması gerekmektedir.

 

İftar çadırı Nasıl yapılır? İftar çadırları içerisinde çok sayıda insana hizmet vermek için yapıldığını göz önüne alacak olursak, bu çadırın yapımının çok dikkatli bir şekilde olması gerektiğini anlamaktayız. Firmamız Kale branda olarak bilgisayar sistemi ile çalışma yapmaktayız. Yani nerede olursa olsun gördüğünüz ve çok beğendiğiniz her hangi bir modelin kolaylıkla üretimini sağlamaktayız. Her zaman kaliteli iş anlayışımız ile hizmet ettiğimiz bu sektörde, sektör adına her zaman belirleyici bir firma olmaktayız. Tüm çalışanlarımız ile uzman bir iş anlayışı ile hizmet vermekteyiz. Bu anlayış ile sizlere de üstün hizmet anlayışımız ile hizmet vermekteyiz.

Oruç tutarak geçirdiğimiz ramazan ayında en çok ihtiyaç duyulan ramazan çadırı kale branda firması tarafından ihtiyaca uygun boyutlarda üretimi yapılmaktadır.  Hem dinimiz de hem de geleneklerimiz de var olan yardımlaşma ve paylaşma amacı ile oluşturulan iftar çadırı en çok muhtaç olanlar için kurulmaktadır. Aynı zamanda yoldan geçen, geç kalan ve tüm oruçlularında katılacağı bu iftar sofraları geniş alanlara kurulmaktadır. Her daim çok sayıda misafiri olan bu sofralar için geniş çadırlara ihtiyaç duyulmaktadır. 1980 den beri adından sıkça bahsettiren kale branda firması çadırın her çeşidini üretmekte olup bu alanda hizmet vermektedir. İftar çadırının büyüklüğü, ,istenilen boyutu ya da özelliklerine dair her çeşidi bulmak mümkündür. B üt çadırları büyük aile iftarları için de kullanabilirsiniz.

İftar çadırı fiyatları hesaplamada pek çok etken fiyatı yükseltebilir ya da düşürebilir. Çadırın kurulacağı alan, büyüklüğü, ek özellikleri, kullanılan malzemenin niteliği gibi pek çok dış ve iç etkenler fiyatı etkilemektedir. Özellikle belediyelerin her yıl ihtiyaç duyacakları iftar çadırının kalitesiz üretimden ziyade uzun ömürlü olmasına dikkat edilmelidir. Kısa vade düşünülerek alınan ucuz çadırların ömrü kısa olmakta, sıkıntı çıkarmakta ve maliyeti de arttırmaktadır.

genelikle konser çadır ı olarak bilinir tören çadırı olarakta tanımlanan bu tip çadırlar günü birlik olarak tasarlanmaktadır

genelikle konser çadır ı olarak bilinir tören çadırı olarakta tanımlanan bu tip çadırlar günü birlik olarak tasarlanmaktadır

06.03.2014
1.300